Lista aktualności

Jaki test do analiz statystycznych wybrać?

Jednym z kluczowych warunków przeprowadzenia wartościowych obliczeń jest dobór odpowiedniej metody analizy statystycznej,  a więc – najprościej mówiąc – testu, procedury, współczynnika, który pozwoli na zweryfikowanie  przyjętych założeń badawczych. Jako osoba zlecająca usługi statystyczne, nie musisz znać poszczególnych testów i wiedzieć, kiedy się je stosuje. Dobór odpowiedniej procedury to zadanie statystyka. Warto jednak, abyś znał nazwy najczęściej stosowanych testów i rodzaj danych, do jakich się je stosuje. Poniżej kilka przykładów.

[...]

Jak wprowadzić wyniki badań do Excela?

Analizy statystyczne wymagają przygotowania danych w odpowiedniej formie. Najlepiej, aby dane zostały zgromadzone w formie tabeli w arkuszu kalkulacyjnym (np. Excel). O tym, jak zbudować bazę danych, piszemy w dalszej części artykułu.

[...]

Na Święta

Życzymy Wam, aby w najbliższych dniach w Waszych domach gościły radość i spokój, a nie analizy statystyczne :)

Wesołych Świąt życzy zespół e-statystyka.com.pl!

[...]

Na czym polega profesjonalna analiza statystyczna danych?

Obliczenia statystyczne to trudna i specyficzna dziedzina wiedzy. Nie dziwi więc fakt, że nie zawsze macie sprecyzowane oczekiwania i pomysły na analizę statystyczną Waszych badań. Podpowiadamy więc na co zwrócić uwagę ustalając warunki współpracy ze statystykiem.

[...]

Jak dobrze zbudować własną ankietę?

Wielu z Was zaczyna właśnie badania do prac magisterskich czy licencjackich. W związku z tym przedstawiamy listę podstawowych zasad, o jakich należy pamiętać przy tworzeniu kwestionariusza ankiety.

[...]

Jesienna promocja rusza dzisiaj!

Jak co roku zapraszamy do skorzystania z jesiennej promocji dla studentów - wszystkie osoby, które zamówią u nas analizy do końca listopada mogą liczyć na atrakcyjne rabaty!

[...]